Choď na obsah Choď na menu
 


Zázrivá-Ostfront 1943-44

8. 8. 2013

V sobotu 6.7.2013  sa v prostredí horského sedla Rovná hora konal III.ročník ukážky histroických udalostí z obdobia II.svetovej vojny. V tomto ročníku sa členovia klubov vojenskej histórie zo Slovenska a Čiech  pokúsili divákom  v prvej ukážke ukázať, ako to vyzeralo na území Ukrajiny v 1943 roku. Tu slovenský vojaci Zaisťovacej divízie, museli čeliť útokom partizánskych skupín. Prvej ukážky sa v uniformách slovenskej armády zúčastnilo 7 členov nášho klubu. Druhá ukážka bola situovaná do roku 1944, tiež na území Ukrajiny a divákom približovala oslobodzovacie boje. Ukážky sa zúčastnili 4 členovia v uniformách Červenej armády a dvaja v uniformách nemeckej armády, zároveň bol v ukážke použitý nemecký mínomet členov nášho klubu. Atraktivitu podujatia umocňovala autenticky vybudovaná ukrajinská dedina s cintorínom a obecným kostolom a neposlednom rade aj lietadlá Retro Sky Teamu http://www.retroskyteam.sk/